سایت

آیلند مجموعه ای به هم پیوسته و اقتصادی است

| |
اشتراک گذاری:

آقای لقمانی ، مدیر کل اقتصادی وزارت امور خارجه

آیلند مجموعه ای به هم پیوسته و اقتصادی است

لقمانی مدیرکل امور اقتصادی وزارت امور خارجه طی بازدید از شهر نمونه گردشگری آیلند و منطقه ویژه اقتصادی زرندیه (ایرانیان) با ابراز رضایت از تلاش‌های انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی زرندیه گفت: این اولین بار است که می‌بینم بخش خصوصی در منطقه‌ی ویژه اقتصادی ایرانیان، بدون حاشیه و ادعا در حال ایجاد زیرساخت‌های عظیم و فراتر از انتظار برای صنعت گردشگری و ورزش‌های موتوری کشور است. زیرساخت‌ها و افقی که بی‌شک باعث اعتلای کشور و معرفی توانمندی و استعدادهای کشور در این بخش‌ها خواهد بود.
وی در پاسخ به این سوال که کدام یک از کاربرهای آیلند بیشتر مورد توجه‌ قرار دارد گفت: آیلند با یک نگاه هوشمندانه توانسته است مجموعه‌ای از کاربری‌ها از جمله پارک علم‌وفن‌آوری، پیست‌های اتومبیلرانی و زمین و دهکده‌ی گلف را در کنار هم و به‌عنوان ترکیبی از فناوری، هیجان، صنعت و زندگی گردهم‌ آورد. این یک مجموعه‌ی منسجم شهری است که کاملاً به‌هم پیوسته و اقتصادی است. بنابراین اولویت دادن به هر کدام بدون درنظر گرفتن کاربرهای دیگر شاید شایسته نباشد. باید بگویم کل این مجموعه یک اولویت درجه یک دارد. همه‌ی کاربری‌ها هوشمندانه جانمایی شده و در اولویت اجرا قرار گرفته‌اند.
وی در پایان افزود: سرزمین ایرانیان، به نظر من اعتلای نام ایران است و توانسته با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خدادادی کشورمان و برنامه‌ریزی هوشمندانه این ظرفیت‌ها را به شکل نوینی ارائه دهد و امیدوارم ما هم بتوانیم همگام با این شهر فناورانه و پیش‌رو در کارگروه تخصصی مناطق آزاد و ویژه تجاری همکاری‌های مورد نیاز را تسریع کنیم تا با پیشرفت بیشتر و سریع‌تر آیلند به زودی شاهد ارتقاء جایگاه ایران در سطح منطقه و جهان باشیم.

بدون دیدگاه
ارسال یک دیدگاه

1 × 5 =