سایت

پیست جذاب و پر پیچ و خم سوپرکارت “آیلند” میزبان اسلالومی های کشور

| |
اشتراک گذاری:

پیست جذاب و پر پیچ و خم سوپرکارت "آیلند" میزبان اسلالومی های کشور

اسلالوم آیلند

چهارمین مرحله از مسابقات قهرمانی اسلالوم کشور جمعه نهم شهریورماه سال‌جاری در پیست سوپرکارت «سرزمین ایرانیان»-آیلند و با حضور رانندگانی از سراسر کشور برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی هئیت موتورسواری و اتومبیل‌رانی منطقه ویژه‌ی اقتصادی آیلند، این مسابقات در بخش آقایان و در سه کلاس منهای ۱۵۰۰ سی‌سی، ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی و کلاس آزاد و نیز در بخش بانوان در ۲ کلاس منهای ۱۵۰۰ سی‌سی و ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی برگزار می‌شود. بیش از ۱۰۰ راننده‌ی حرفه‌ای از سراسر کشور در این مسابقات شرکت کرده‌اند که شاهد استقبال شرکت‌کنندگان در بخش بانوان نیز هستیم.
بنابراین گزارش پرهیزکار رئیس هئیت موتورسواری و اتومبیل‌رانی منطقه ویژه‌ی اقتصادی آیلند گفت: اسلالوم قهرمانی کشور در ۶ مرحله برگزار می‌شود که آیلند میزبان چهارمین دوره آن است و آبان و دی‌ماه سال جاری نیز مراحل پنجم و ششم این مسابقات برگزار خواهد شد.
پرهیزکار افزود: اما اسلالوم که چالش سرعت و دقت برای رانندگان است در پیست استاندارد و پرپیچ و خم سوپرکارت «آیلند» از جذابیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. در این نوع مسابقه بر ایمنی و مهارت‌های کنترلی فردی اتومبیل‌سواران تأکید می‌شود به جای این‌که چندین ماشین همزمان در یک مسیر با هم رقابت کنند، رانندگان به‌طور انفرادی با عبور از مسیری که بین پایلونها مشخص شده‌است برای کسب کمترین زمان با هم رقابت می‌کنند.
پرهیزکار تصریح کرد: در اسلالوم بیشتر بر روی هندلینگ و مهارت‌های حرفه‌‌ای راننده تأکید می‌شود. قوانین اسلالوم معمولاً اجازه شرکت کردن هر نوع اتومبیلی از مدل‌های شهری و استاندارد تا اتومبیل‌های مخصوص مسابقات و تقویت شده را می‌دهد. سرعت در این نوع مسابقات از اکثر رشته‌های موتور اسپرت کمتر است، اما سطح فعالیت راننده (میزان چرخش فرمان در دقیقه) و عکس‌ العمل راننده در کوتاه‌ترین زمان می‌تواند حتی از مسابقات دیگر هم بیشتر باشد که این موضوع ارتباط مستقیم با چیدمان مسیر و پیست میزبان خواهد داشت و ما امیدوارم اتومبیل‌سواران کشور تجربه‌ی بی‌نظیری را در پیست سوپرکارت آیلند به دست بیاورند.
گفتنی است برگزاری مسابقات اسلالوم، علاوه بر بالا بردن سطح کیفی مسابقات داخلی، بر افزایش مهارت‌های رانندگان تأثیر گذار است و محک جدی رانندگان برای حضور در مسابقات ملی و بین‌المللی خواهد بود.

بدون دیدگاه
ارسال یک دیدگاه

13 − 4 =